Zespół na wesele Szczecinek - !TRANS

NIE polecaj nas nikomu...zostaw nas dla Siebie ;-)

Zespół muzyczny na wesele Szczecinek - TRANS

KONTAKT

ZESPÓŁ TRANS I WESELE STAJE SIĘ PIĘKNE!

Wybór zespołu muzycznego jest ważną kwestią jeśli chodzi przygotowanie wesela, bądź innych ważnych uroczystości m.in., studniówki, chrzcin, bali gimnazjalnych, itp. Zespół muzyczny Trans potrafi sprostać wszystkim wymaganiom i zapewni niesamowitą oprawę muzyczną w Szczecinku. Członkowie zespołu wielokrotnie współpracowali z różnymi fotografami i kamerzystami, to doświadczenie sprawia, że zawsze chętnie służymy radą swoim klientom, by pomóc im w przygotowaniu wymarzonego wesela czy innej imprezy.  Dlatego też postanowiliśmy urochomić dział PORADY WESELNE, by dzielić się z Wami naszymi spostrzeżeniami i pomóc w weselnych przygotowaniach. 
I tak w zakładce ZESPÓŁ KONTRA DJ staramy się odpowiedzieć na pytania, którą oprawę muzyczną wybrać, oraz jakie są plusy i minusy zarówno kapeli jak i dj-a.
Podejmujemy również temat instrumentów muzycznych w orkiestrach weselnych. Instrumentarium oraz kłady zespołów, muzyków znajdziecie w INSTRUMENTY MUZYCZNE

Jeśli muzyka na weselu jest nieodpowiednia i nie potrafi porwać gości do tańca, to na nic zdadzą się choćby najlepsze dania na stole. Ważne jest wyczucie czego goście oczekują w danym momencie – jeśli zbyt długo siedzą za stołami, zamiast szaleć na parkiecie, to w kwestii muzyków jest zachęcenie ich do zabawy. Zespół Trans dzięki wieloletniemu doświadczeniu wie co zrobić, by wesele było udane i wszyscy goście byli roztańczeni i roześmiani.

Zadzwoń i umów się na rozmowę z zespołem Trans, który chętnie opowie o swoim doświadczeniu i pokaże swoje nagrania, by upewnić Was, że kochamy muzykę i uwielbiamy bawić ludzi!

W skład zespołu Trans wchodzą dwie lub trzy osoby – w zależności od preferencji przyszłych państwa młodych.

JAKA MUZYKA POWINNA BYĆ GRANA NA WESELU?

Odpowiedź na to pytanie jest oczywiście bardzo prosta i brzmi: - muzyka taka, która przypadnie do gustu przede wszystkim gościom weselnym. Jakby nie było poza parą młoda, która jest głównym punktem każdego wesela, goście weselni są jego najbardziej liczna częścią i to od nich i od tego jak się będą bawić uzależnione będzie to czy impreza weselna była udana czy tez nudna. Repertuar weselny powinien być przede wszystkim taki, który będzie w stanie odciągnąć gości weselnych od stolika i zachęcić do wspólnej zabawy na parkiecie. Dokonać tego może naturalnie zazwyczaj tylko profesjonalnie grający zespół muzyczny lub doskonale znający upodobania gości i trendy weselne dj. Oczywiście w celu zapewnienia właściwego repertuaru na weselu podczas poszukiwania zespołu weselnego każda para młoda powinna w pierwszej kolejności poznać to, co wybierany przez nią zespól ma do zaoferowani. Poza zapoznaniem się ze stylami muzycznymi warto również porozmawiać na temat prowadzenia uroczystości weselnej i o tym, jaki program zabaw dany zespół ma przygotowany dla swoich gości. Od tego, bowiem w bardzo dużej mierze zależne będzie to jak się będą bawili goście weselni. Konkursy weselne czy tez jeszcze innego rodzaju zabawy podczas oczepin weselnych potrafią dostarczyć bardzo dużo śmiechu i radosnej zabawy. A więc nie zawsze i nie tylko będzie się liczyło to jaka muzyka powinna być grana na weselu.

TRANS TO RÓWNIEŻ ZESPÓŁ NA POPRAWINY

Planując ślub i wesele każda Para Młoda stoi przed ogromnym wyzwaniem. Nie chodzi tutaj tylko o samą organizację i załatwianie spraw, ale przede wszystkim o to że trzeba wszystko tak dobrać aby być usatysfakcjonowanym i zarazem spełnić oczekiwania gości weselnych.
Przyjęcia organizowane są zazwyczaj pod gości, to dla nich ustala się menu, wynajmuje kapelę weselną i dla tych przyjezdnych rezerwuje się nocleg w hotelu. Żeby sprawić im radość i żeby pamiętali wesele na długie lata warto wybrać zespół weselny, który zagra to co lubią i porwie ich w wir tańca.
Dobrym sposobem, na to aby zapewnić biesiadnikom niezapomniane chwile jest rezerwacja zespołu weselnego Na dwa dni czyli na przyjęcie weselne i na poprawiny. Dawniej poprawiny były obowiązkowe, teraz urządzają je tylko osoby, które tego chcą i warto zadbać aby również były miło wspominane.
Czy poprawiny z zespołem to dobry pomysł nie trzeba przekonywać, przecież ślub to wyjątkowa okazja, organizuje się go raz w życiu i wymaga porządnego świętowania. Nie można wyobrazić sobie poprawin bez tańców i muzyki, a kto lepiej tym się zajmie jak nie zespół weselny bądź dj. Ciekawą opcją oprawy muzycznej może okazać się zespol na weselu a na poprawinach już dj. Podczas ustalania szczegółów z kapelą weselną odnośnie przyjęcia weselnego warto również wspomnieć o poprawić, na pewno w połączeniu tych dwóch dni koszt będzie niższy a zagwarantuje cudowną oprawę imprezy. Poprawiny są dodatkowym dniem zabawy dla Pary Młodej oraz ich gości. Wszystko odbywa się już bardziej na luzie, nie ma kamer i tego stresu, który towarzyszył w dniu ślubu. Dodatkowo czas wszystkim umili kapela weselna, która tak świetnie zna już gości i pozwoli im przeżyć jeszcze kilka cudownych chwil. Tak dopracowane wesele i poprawiny na pewno będą zapamiętane na długi czas, a powrót do tego wydarzenia w pamięci będzie czymś pięknym.

ZNANE ZABAWY WESELNE

Poza konkursami, na weselu są również wspólne zabawy. Nie chodzi tu już o rywalizację, ale o wspólne śpiewanie, czy też tańce. Kiedy narzeczeni dokonają właściwego wyboru zespołu muzycznego, mogą na wiele liczyć z jego strony. Coraz częściej to właśnie członkowie zespołów dbają o dobrą zabawę gości, bo to za to dostają wynagrodzenie. Także często wspólnie zasiadają do stołu, aby móc przygrywając na akordeonie czy gitarze, zmotywować gości do śpiewu. Jest wiele pięknych, śmiesznych, a już na pewno weselnych piosenek oraz przyśpiewek. To właśnie można zaliczyć do zabawy. Takie elementy również warto ustalić z zespołem muzycznym, aby w ogóle orientować się co kiedy nastąpi i jak będzie wyglądała zabawa. Jedno jest pewne, o odpowiedniej godzinie, wszyscy goście bez wyjątku będą chcieli się bawić, śpiewać i tańczyć. Dlatego warto wymyślić im coś raczej bardziej znanego jeżeli chodzi o piosenki, by wszyscy znali melodię i słowa. Dzięki temu wszyscy będą się bawić, a nie zasypiać przy stole. Można też zrobić coś w stylu karaoke, aby tekst wyświetlać na projektorze, bo to też umożliwi wszystkim gościom przyłączenie się do wspólnej zabawy na sali weselnej

Dodatki i ozdoby ( auta, sali weselnej itd.)

Na pewno każdy z nas chciałby, aby jego wesele było dopięte na ostatni guzik. W związku z tym warto zatroszczyć się również o taki aspekt jak dodatki. Mamy tutaj spore pole do działania, bowiem do przyozdobienia mamy zarówno samochód, którym pojedziemy do śluby, jak również salę weselną oraz kościół. Pamiętajmy, że o poszczególne kwestie musimy zatroszczyć się odpowiednio wcześnie, ponieważ w sezonie weselnym najlepsze kwiaciarnie i firmy zajmujące się wystrojem ślubnym są bardzo oblegane.
Zacznijmy od początku- wystrój kościoła
To w jaki sposób ozdobimy kościół przed najważniejszą chwilą naszego życia zależy w głównej mierze od fantazji zarówno firmy zajmującej się profesjonalnie tym zagadnieniem jak i od państwa młodych. Nadal najpopularniejsze są żywe kwiaty: różne w wielu odcieniach, margaretki, nieco rzadziej gerbery i goździki. Warto tutaj zwrócić uwagę na fakt, że wiele gatunków roślin wydaje bardzo mocny i specyficzny zapach. Świetnym przykładem są tutaj lilie, które mimo iż pięknie się prezentują, bardzo wiele osób przyprawiają o ból głowy a nawet mdłości. Innymi ozdobami stosowanymi przy dekoracji kościoła są: wstążki, niewielkich rozmiarów wieńce z różnych materiałów oraz specjalnie upleciona korona, zdobiąca wejście do świątyni. Jeżeli natomiast chce się uzyskać podczas ceremonii ślubnej niepowtarzalny klimat, można pokusić o ustawienie wzdłuż kościoła niewielkich pojemników z wodą, w których będą pływały zapalone maleńkie świece. Stworzy to wyjątkowo ciekawy efekt.
O ozdobach na stół oraz pokrowcach na krzesła- czyli dekorujemy salę weselną
Bardzo wiele restauracji posiada tak bogate zaplecze, że właściwie wydawać by się mogło, że nie trzeba nawet myśleć o dekoracjach. Zawsze jednak nadać temu miejscu wyjątkowy i charakterystyczny wygląd. Zdecydowanie ładniej prezentują się ozdobione krzesła, w związku z czym dobrze byłoby zatroszczyć się o specjalne pokrowce. Koszt ich zakupu jest dość duży ale zawsze można skorzystać z usług wypożyczalni. Efekt będzie tak samo dobry przy czym nie stracimy dodatkowych pieniędzy. Ładnie będą się prezentowały także ozdoby z materiału na stołach i obowiązkowo żywe kwiaty w wazonach.

Jak ozdobić samochód
Kilkanaście lat temu topową ozdobą umieszczaną na samochodach, którymi pary młode jechały do ślubu były lalki przyczepione na masce a ubrane w stroje ślubne. Potem przyszła moda na gołębie ze styropianu i obrączki a obecnie najczęściej sięga się po delikatne zdobienia z przewagą kwiatów. Do tego bardzo często stosuje się tablice z okolicznościowymi napisami.

Inne dodatki
Poza wystrojami kluczowych miejsce, w których odbywa się ślub i przyjęcie weselne warto zadbać także o niewielkie upominki dla gości, nalepki lub zawieszki na butelki lub też grawerowane kieliszki. Nie wolno także zapominać o kwiatach w postaci bukietów dla panny młodej i świadkowej oraz butonierkach. Te ozdoby odgrywają wręcz pierwszoplanowe role.

Czy zespół weselny to już przeżytek?

Żyjemy w czasach, w których coraz więcej tradycyjnych obrzędów i zwyczajów odchodzi w zapomnienie. Czy jednak w związku z coraz częstszym sięganiem po usługi dj'ów taki sam los czeka zespoły weselne? Bez wątpienia kapele weselne nie czeka ten jakże przykry los. Jeżeli chodzi o organizację przyjęć rodzinnych tego rodzaju, coraz więcej osób sięga do korzeni i bardzo chętnie zatrudnia grupy muzyków. Potrafią oni jak nikt inny stworzyć wyjątkowy i bardzo specyficzny klimat podczas przyjęcia weselnego, a dodatkowo w większości przypadków dysponują wieloma instrumentami muzycznymi i urozmaiconym wokalem. Poza samym wykonywaniem poszczególnych utworów muzycznych, potrafią oni odpowiednio dobrać repertuar, tak aby większość gości ruszyła w tany. Co więcej w każdej kapeli tego typu znajdziemy osobę, która posada wiele cech wodzirej i potrafi nie tylko zachęcić weselników do wychodzenia na parkiet, ale również bardzo skutecznie motywuje ich do brania udziału w nierzadko komicznych zabawach. Takie zabawy weselne są obowiązkowym punktem każdej imprezy. Być może za kilkadziesiąt lat świat zmieni się tak bardzo, że będziemy na weselach bawić się przy typowo elektronicznych rytmach, jednakże póki co na pewno to nam nie grozi. To tej konkretnej tradycji weselnej, w postawi oprawy muzycznej wykonywanej prze orkiestrę weselną jesteśmy bardzo przywiązani i na pewno długo nie znajdzie się inna forma muzyczna, która na dobre wyprze zespoły weselne z sal bankietowych.

Zespoły weselne kiedyś.

Czytając dzieła literackie wybitnych polskich twórców np. Wyspiańskiego lub Reja, prezentujących ówczesną rzeczywistość społeczną mamy szansę zapoznać się również ze zwyczajami wtedy panującymi. Jednym z popularnych i chętnie opisywanych tradycji jest wesele. A nieodzownym elementem każdego wesela zdaje się być obecność kapeli przygrywającej biesiadnikom. Kapele weselne miały inny charakter niż współczesne zespoły weselne. Po pierwsze dominowały stroje ludowe, odpowiednie dla danego regionu geograficznego. Po drugie instrumenty muzyczne, na których akompaniowali członkowie kapeli wykonane były z materiałów powszechnie dostępnych. Pieśni i piosnki śpiewano bez nagłośnienia, donośnymi głosami; zazwyczaj były to utwory komponowane przez mieszkańców wsi, osad, ich słowa nawiązywały do zwyczajów. Melodie wygrywane przez kapele były skoczne, bardzo dynamiczne, zachęcały do energicznego tańca. Wesela trwały nawet po kilka dni i nocy, gromadziły nie tylko krewnych ale też sąsiadów i osoby wyższe rangą społeczną. Nikt nie potrafił sobie wyobrazić wesela bez obecności muzyków i wirujących w takt melodii par. Raz po raz rozbrzmiewały radosne okrzyki. Tańczono z pasją, mazurki, krakowiaki, obertasy, skomplikowane figury, przyśpiewywano do wtóru członkom weselnej orkiestry a głośna muzyka niosła się w dal. Repertuar orkiestr weselnych ulegał przekształceniom wraz z upływem czasu. Z biegiem lat kapele weselne dostosowywały się do zmian społecznych a tym samym wymogów stawianych muzyce weselnej. Jednak popyt na zespoły weselne nigdy nie zmalał a wręcz wciąż rośnie.

Wesele a repertuar zespołu.

Repertuar dla zespołu na wesela to rzecz kluczowa, dzięki któremu mogą przyciągnąć swoich klientów. Każdy klient jest inny i każdy chce by na jego weselu była inna muzyka, jak temu zaradzić?
Takiego typu zespół muzyczny musi mieć naprawdę szeroki wachlarz coverów które wykonują. Na pewno nie można poprzestać na standardach weselnych obracających się w kręgach popu i disco polo. Co roku wychodzą coraz to nowsze utwory taneczne i właściwie takie kawałki zespół również powinien mieć opracowane. Teoretycznie z każdego gatunku orkiestra weselna powinna potrafić zagrać trochę kawałków na tyle by repertuar był atrakcyjny dla każdego.
Kolejna ważna sprawa to pierwszy taniec. Zazwyczaj para młoda od dawna ma już piosenkę do której chce zatańczyć swój pierwszy taniec. Zadaniem zespołu na weselu jest zagranie jak najlepiej tej piosenki, bez względu na to jaki gatunek ona prezentuje. Pierwszy taniec to niejako wizytówka orkiestry weselnej. Dla zespołu muzycznego może być trudnym zadaniem znać tak dużo utworów na pamięć, stąd też niechęć do wielkich repertuarów. Jednak warto jest pamiętać o tym, że raczej nie na każdym weselu będziemy grać cały repertuar jeżeli jest naprawdę duży. To po pierwsze, a po drugie, na pewno nikt nie poczuje się urażony jeżeli kapela weselna będzie miała ze sobą nuty, a wokalista zespołu teksty piosenek. Wiadomo że jest to lepsze, niż mylenie się zespołu czy też zapominanie tekstu. Profesjonalne zespoły muzyczne przed każdym swoim występem mają próby. Myślę że profesjonalnie podchodząca do profesji grupa również przed weselami spotyka się by poćwiczyć i zaplanować repertuar. W takim przypadku nawet repertuar o piosenkach liczonych w tysiącach nie będzie sprawiał zbyt dużego problemu dla muzyków. Chyba, że owi muzycy nie będą zbyt dobrymi muzykami i tutaj pojawia się znów sugestia, że przy wyborze muzyki na wesele trzeba dobrze przyjrzeć się zespołowi. Wybierajmy więc zespoły z dobrym repertuarem i dobrymi umiejętnościami. 

Pierwszy taniec na weselu to bardzo ważny element, na który czeka prawie każdy z gości. Zazwyczaj para młoda się tym dość mocno stresuje, dużo też przy tym ustalania, na przykład trzeba wybrać odpowiednią piosenkę w porozumieniu z zespołem muzycznym który musi ją zagrać. Zazwyczaj jest tak, że para młoda ma już pomysł na pierwszą piosenkę, może też taką która się im dobrze kojarzy bądź zawsze chcieli ją zatańczyć na własnym weselu. W takim przypadku wystarczy tylko poinformować o wyborze orkiestrę weselną i sprawa piosenki jest załatwiona.
Gorzej, jeżeli nie mamy pomysłu jaka piosenka byłaby odpowiednia. Zawsze może nam pomóc zespół muzyczny który ma zadbać o oprawę naszego wesela, na pewno mają rozeznanie co ludzie często wybierają. Możemy też po prostu samemu zdecydować, muzyka czasami wydaje się być prostszym wyborem niż na przykład choreografia. Jeżeli umiemy tańczyć, to zespół muzyczny i wybrana piosenka to właściwie wszystko co musimy zrobić. Gorzej jeżeli tańczyć nie umiemy, wtedy nie pomoże nam nawet i najlepszy zespół na weselu. Dużo młodych par przed własnym weselem wybiera się na kurs tańca. Pomaga to nie tylko w pierwszym tańcu, ale też w całym przyjęciu bo przecież jak wiadomo, parze młodej nie wypada siedzieć za stołem, zresztą kto chciałby przesiedzieć swoje wesele. Idąc na taki kurs, dobrze jest wiedzieć wcześniej jakie utwory będą grane przez zespół muzyczny, ponieważ wtedy łatwiej będzie dopasować się z stylem tańca którego chcemy się nauczyć. Zaoszczędzimy wtedy sporo czasu, ucząc się tylko tego co naprawdę będzie potrzebne. Idealnym rozwiązaniem jest też taniec użytkowy, wtedy wszystko co zespół na weselu zagra będziemy umieli zatańczyć. Warto zatroszczyć się właśnie o takie detale jak umiejętność tańca, pozwoli to nam na większą swobodę na swoim weselu. Kwestia muzyki, tańca i zespołu muzycznego to często pomijana trochę sprawa, zazwyczaj bardziej emocjonujemy się na przykład jedzeniem, a wcale nie jest tak, że muzyka jest mniej ważna. Śmiem twierdzić, że muzyka na przyjęciu weselnym jest najważniejsza.
Kreator stron www - przetestuj!