Zespół na wesele Szczecinek - !TRANS

NIE polecaj nas nikomu...zostaw nas dla Siebie ;-)

Zespół muzyczny na wesele Szczecinek - TRANS

porady-wesele

WESELNE PRZYGOTOWANIA – JAK PRZY NICH NIE ZWARIOWAĆ?

     Każdy, kto ślub i wesele ma już za sobą, z pewnością wie i pamięta ile nerwów i stresu kosztowały przygotowania do tego wyjątkowego dnia. Niektórzy nie wspominają tego okresu jako przyjemnego, a to błąd, ponieważ szykowanie się do wyjścia za mąż/ożenienia się, powinno być czymś najprzyjemniejszym w naszym życiu. No i mimo, że żyjemy w takich czasach, w jakich żyjemy, to zakłada się jednak, że ślub i wesele ma się raz w życiu (przynajmniej tak chcemy żeby było podejmując tę decyzję).

Co więc zrobić żeby nie zatracić się w przygotowaniach?

Płeć piękna z reguły podchodzi dużo poważniej do przygotowań. Niektóre panie już od dnia zaręczyn szukają sukni ślubnej, obrączek, zespołu itp. Panowie często mogą się poczuć zepchnięci na dalszy plan, aczkolwiek z reguły jest im to na rękę. Jeden z moich znajomych mało nie rozstał się ze swoją narzeczoną, ponieważ chciał mieć czerwoną różę w butonierce, która przecież nijak nie pasowała do jej biało-fioletowej wiązanki i innych dodatków w tym właśnie kolorze.

Radzę, by przygotowania weselne rozpocząć od zrobienia szczegółowej listy rzeczy i czynności, które chcąc nie chcąc, będzie trzeba zrobić, wypisując je w punktach od najważniejszej do najmniej ważnej. Można też podzielić niektóre decyzje między siebie np. jeśli przyszły pan młody fascynuje się muzyką, to warto, by przejął inicjatywę poszukiwania zespołu weselnego. Taka „ślubna lista” upewni nas także, że o niczym nie zapomnimy i wszystko będzie dopięte na ostatni guzik.

Kolejna ważna kwestia – ślub i wesele jest dla państwa młodych. Nie wolno pozwalać na zbytnie wtrącanie się rodziny czy znajomych. Wiadomo, jeśli rodzice finansują ten dzień, to chcą mieć jak najwięcej do powiedzenia. Naprawdę jednak warto spokojnie z nimi porozmawiać i wytłumaczyć im, że to Wy zawieracie związek małżeński i zapraszanie ciotecznej ciotki, której nigdy nie widzieliście na oczy i z którą nikt nie utrzymuje kontaktów nie jest nikomu na rękę. Kwestia weselnych gości jest bowiem bardzo ważna (często nie zdajemy sobie nawet sprawy jak ważna).

Jeżeli zdecydujemy się na podpisanie miejsc przy stole musimy się do tego bardzo dobrze przygotować. Warto wcześniej zorientować się kto przy kim chciałby siedzieć i czy jakieś ciotki, bądź kuzynki nie są ze sobą skonfliktowane (posadzenie ich wówczas obok siebie mogłoby tylko niepotrzebnie popsuć atmosferę naszego cudownego dnia). Tak więc wadą podpisanych miejsc jest duża ilość pracy jaką trzeba w to włożyć, zaś zaletą to, że unikniemy dzięki temu zamieszania tuż po wejściu na salę. Każdy pewnie widział maraton gości biegnących do stołu i zrzucających marynarki czy torebki, by zająć wybrane miejsce sobie i tym, z kim się chce siedzieć. W ten sposób często zostają pojedyncze krzesła i trzeba później prosić przybyłych o „podsuwanie się”.

Przyszli państwo młodzi powinni też sugerować się przede wszystkim swoimi weselnymi preferencjami. Oznacza to, że jeśli przyszła panna młoda marzy o tym, by iść do ślubu w niebieskich sandałkach – to niech tak zrobi. Nie ważne, że babcie powiedzą, że „trzeba mieć zakryte buty, bo szczęście przez palce ucieka”, albo, że „pantofelki powinny być białe, nie żadne inne”. Czasy się zmieniają i moda się zmienia. I tu pojawia się kolejna warta do zapamiętania zasada – nie staraj się wszystkim dogodzić, bo to nie możliwe. Nie ma sensu zaprzątać sobie głowy tym czy welon spodoba się koleżankom, a obrusy na stołach ciotkom. Różni ludzie – różne gusta, każdy woli coś innego. Z pewnością wiele osób specjalnie coś skrytykuje, by zrobić nam na złość, bądź ze zwykłej ludzkiej zazdrości. Dlatego należy się zdystansować i nie zwracać uwagi na tego typu zachowania.

Ostatnią i chyba najważniejszą z porad jest ta, by przygotowań weselnych nie zostawiać na ostatnią chwilę, szczególnie jeśli chodzi o zapraszanie gości. Lepiej wszystko zrobić z odpowiednim wyprzedzeniem, by miesiąc przed ślubem cieszyć się ostatnimi dniami narzeczeństwa (albo jak kto woli „wolności”) i spokojnie oczekiwać najpiękniejszego dnia w swoim życiu.

Zabawy i konkursy weselne

Nie ma wesela, kiedy goście z jakiegoś powodu są zasmuceni, nie tańczą, nie bawią się, a zasypiają wręcz przy stołach. Dlatego też narzeczeni dbają o to, aby z racji tego wydarzenia, na przyjęciu weselnym pojawiła się dobra muzyka, a także zabawy i konkursy, uatrakcyjniające tę noc pełną wrażeń.

Jak bawią się goście

Zgromadzeni na weselu goście przeważnie liczą na dobrą zabawę. A do tego potrzebują dobrego jedzenia, dużo picia i doskonałe muzyki. Wówczas jedzą, śmieją się i tańczą. Dobry humor towarzyszy im od momentu wkroczenia na salę, aż po wyjście w godzinach porannych. Wiadomo, że każdy gość z reguły ma własne oczekiwania co do zabawy, bawi się na swój sposób. Jednak wesele to wydarzenie, czy też impreza, na której wszyscy bawią się praktycznie jednakowo. Trzeba jedynie stworzyć gościom możliwość dobrej zabawy, a więc zadbać o pewne szczegóły.

Kto decyduje o zabawach i konkursach

To, jakie zabawy i konkursy będą miały miejsce na weselu, decydują tylko i wyłącznie młodzi małżonkowie. Z reguły to akurat ustalane jest znacznie wcześniej, ale trzeba przyznać, że to oni mają decydujący głos. Kiedy na weselu jest jedzenie i picie, a goście staja się coraz bardziej weseli, przychodzą im do głowy różne pomysły. Niekiedy nawet mają propozycje co do konkursów i zabaw typowo weselnych, ale muszą wiedzieć, że żaden z nich nie zostanie zrealizowany. Akurat w tej kwestii nie ma samowoli. To nie jest plac zabaw, gdzie w momencie kiedy ktoś wypowie nazwę zabawy, wszyscy zaczynają się w nią bawić. Także konkurencje, zabawy i wszystko pozostałe ustalane jest tylko i wyłącznie przez narzeczonych i to oni podejmują w tej kwestii ostateczne decyzje. Nawet weselny zespół muzyczny, który zajmuje się ich organizacją, nie narzuca ze swojej strony pomysłów. Owszem, sugeruje, ale decyzja należy już wiadomo do kogo. 
Najpopularniejsze konkursy
Na liście najpopularniejszych konkursów weselnych, gdyby tak je wypisać, nalazłoby się ich całkiem sporo. A to dlatego, że ludzie lubią się bawić i do głowy przychodzą im różne pomysły. Jedną z konkurencji jest oczywiście tradycyjna – rzucanie welonu i muchy, krawatu czy innych gadżetów jakie dziś preferują mężczyźni. Poza tym bardzo popularna jest również ta, kiedy krążący wokół krzesełek zawodnicy, muszą usiąść na nich z jakimś przedmiotem w dłoni. Bywają tez takie konkurencje, kiedy trzeba pic alkohol, kiedy nie wykona się jakiejś czynności. W każdym bądź razie bez względu na konkurencję, zabawa jest ogromna. Tym sposobem bawią się nawet ci goście, którzy w ogóle nie uczestniczą w konkursach. Zabawy te są bardziej i mniej śmieszne. Co więcej, niektóre są zdecydowanie bardziej ukierunkowane na poczucie humoru osób dorosłych. Dziś w Internecie można znaleźć długą listę popularnych konkurencji typowo weselnych. Dzięki temu każda para może wybrać dla siebie coś ciekawego. A czasem nawet warto zajrzeć do tych, które są mniej znane, bo wtedy oczepiny wydają się zdecydowanie ciekawsze. Goście z dużym zainteresowaniem patrzą na to co dzieje się na parkiecie. Chętniej biorą udział w takich konkursach. Wówczas jest prawdziwa zabawa. Dlatego można stwierdzić, że nie zawsze warto wybierać te najpopularniejsze, czego chcą narzeczeni, a jednak postawić na coś innego. Tylko trzeba te konkurencje dobrze poznać, aby po prostu sprawdzić, czy są choć w miarę ciekawe. Bo pozbawione sensu nie sprawdzą się w tym szczególnym dniu.

PORADY WESELNE: Makijaż ślubny

Ślub i towarzyszące mu wesele są tego typu wydarzeniami, podczas których każda panna młoda chciałaby być królową balu. Do zorganizowania jest oczywiście bardzo wiele spraw, jednakże nie jest to zadanie niewykonalne i przy odrobinie skrupulatności nie będzie najmniejszego problemu z żadnym weselnym zagadnieniem. Oczywiście to jak będzie wyglądała najważniejsza kobieta na przyjęciu weselnym uzależnione jest od wielu składowych. Wyliczyć tutaj można: sukienkę ślubną, fryzurę, bukiet a także makijaż. To jak będzie on wyglądał, zależy w główniej mierze od głównej bohaterki wydarzenia.

Naturalność czy mocne uderzenie.
Tak naprawdę nie ma żelaznej zasady, co do tego jak powinien wyglądać makijaż ślubny. W końcu ile gustów, tyle i koncepcji na to zagadnienie możemy zaobserwować. Spora grupa kobiet chce tego dnia wyglądać jak najbardziej naturalnie. W związku z tym w kolorystyce dominują barwy ziemi: brązy, beże, odcienie raczej pastelowe a na pewno bardzo stonowane. Delikatnie zaakcentowane oczy do tego usta w odcieniach brzoskwiniowym, blado różowym lub wręcz wyłącznie pociągnięte błyszczykiem. Wszystko to tworzy nader lekki i bardzo przyjemny efekt. Z drugiej jednak strony na pewno znajdziemy i takie panie, które lepiej czują się ze znacznie mocniejszym makijażem. W tym przypadku na pewno spotkamy się z obrysowanymi dokładnie kredką do oczu lub też eyelinerem. Do tego dokładnie umalowane rzęsy i usta w kolorze ciemnej wiśni. Można śmiało powiedzieć, że makijaż ślubny jest taką dziedziną, gdzie nic nie jest do końca pewne i przesądzone.

Ważne wskazówki. Kiedy chcemy wyglądać perfekcyjnie na naszym ślubie i weselu, najlepszym rozwiązaniem będzie sięgnięcie po pomoc specjalistów a więc kosmetyczek lub wręcz wizażystek. Panna młoda raczej nie powinna sama dbać o wizerunek w jednym z najważniejszych dni swojego życia a to z bardzo prostej przyczyny. Kiedy nadejdzie długo oczekiwana data, stres może mocno dać znać o sobie w związku z czym trzęsące się nieco ręce nie będą pomocne w trakcie przygotowań. Warto także zdecydować się na wykonanie makijaży próbnego, podobnie zresztą jak i fryzury. Tylko wówczas będziemy mieć pewność, że dana kompozycja będzie taka, jak sobie wymarzymy i nie będziemy musiały w ostatniej chwili sięgać po pomoc koleżanek. Ten sam problem dotyczy także fryzury. Warto również znacznie wcześniej umówić się na wizytę w gabinecie kosmetycznym, bowiem robienie tego na ostatnią chwilę może być mało skuteczne. Każda przyszła panna młoda musi poświęcić sporo czasu, aby wyglądać pięknie. Nie będzie to zbyt trudne pod warunkiem, że odpowiednio podejdziemy do tego zagadnienia i ustalimy wszystkie terminy ze sporym wyprzedzeniem. Pozwoli nam to nie tylko oszczędzić sobie rozczarowań, ale również niepotrzebnych „nerwów”.

Makijaż ślubny

Tradycja wesela

Wesele nie jest tradycją stricte polską. Oczywiście każda z kultur posiada własne obrzędy, strukturę uroczystości, dookreślone są wszelkie detale począwszy od dnia a na charakterze strojów skończywszy. W zależności od regionu kraju, kontynentu czy nawet świata wesele ma konkretną wymowę, niesie symboliczne przesłanie, jednak istnieje jeden punkt wspólny, a mianowicie radowanie się, dzielenie szczęściem, obwieszczanie wyjątkowości owego dnia napotkanym ludziom i zapraszanie Gości, z którymi fetuje się do białego rana lub wręcz przez kilka dni. Nieodłącznym elementem towarzyszącym przyjęciom weselnym jest muzyka. W Polsce muzyka weselna ma już rangę swoistej tradycji, jest bowiem kultywowana a orkiestry trudniące się oprawą muzyczną wesel są w rozkwicie. Nie ma chyba takiej pary, która bez wyraźnych przyczyn zrezygnowałaby z obecności kapeli na swoim weselu. Kapela weselna sama w sobie łączy przeszłość z teraźniejszością, stanowi pomost zarzucony pomiędzy tradycją, a nowoczesnością. Niewątpliwym atutem zespołów weselnych są śpiew „na żywo” i umiejętna gra na instrumentach. Pięknie udekorowana sala, balony, kwiaty, kokardy dopełniają wrażeń estetycznych. Oczywiście należy pamiętać o umiarze, gdyż granica pomiędzy wysublimowanym smakiem a kiczem jest dość cienka i łatwo ją przekroczyć. Co do repertuaru, to grupa dysponuje gotowym, lecz może go uzupełnić o zasugerowane kompozycje. Tej nocy chodzi przecież o komfort i zadowolenie Gwiazd Wieczoru – Młodej Pary.
Kreator stron www - przetestuj!