Zespół na wesele Szczecinek - !TRANS

NIE polecaj nas nikomu...zostaw nas dla Siebie ;-)

Zespół muzyczny na wesele Szczecinek - TRANS

Zespół weselny kontra Dj

Zarówno młodej parze, jak i wszystkim osobom zajmującym się organizacją ślubu i wesela szczególnie zależy na zadowoleniu uczestników uroczystości. Bardzo duży nacisk kładzie się na wybór serwującej pyszne potrawy i gustownej restauracji, jak również dobór odpowiedniej oprawy muzycznej. W tej ostatniej kwestii najpopularniejsze są dwa rozwiązania, a mianowicie typowy zespół weselny oraz dj. 

Zespół weselny bez wątpienia nadaje każdej uroczystości niepowtarzalny klimat i atmosferę. Ponadto bardzo często liczy on wiele osób, a co za tym idzie oprawie weselnej będzie towarzyszyć kilka instrumentów muzycznych. Możemy też posłuchać wielu znanych nam utworów w nowych, ciekawych aranżacjach. Oczywiście nic nie zastąpi tu także śpiewu wykonywanego na żywo. Kolejną zaletą tej opcji jest także dodatkowe zabawy organizowane dla weselników, czego w przypadku dj'ów raczej się nie praktykuje. Bywają one bardzo wesołe i pomysłowe, dzięki czemu zbudzają zadowolenie ogółu. Chyba każdy na weselu zetknął się z takimi zabawami jak: stołeczki, ściąganie pannie młodej podwiązki itp. Bardzo ważnym elementem każdego wesela są oczepiny. Pod tym względem zespół muzyczny także wykazuje się dużą kreatywnością. Warto też zastanowić się nad tym, jak wybrać dobry zespół weselny, bo jak wiadomo nie przy każdej grupie ludzie bawią się tak samo dobrze. Jeżeli jeszcze przed organizacją własnego wesela zostaniemy zaproszeni na tego typu uroczystość do swoich znajomych, mamy możliwość zobaczenia na żywo, jak dany zespół się prezentuje. Im więcej występów będziemy mogli porównać tym lepiej. Jeśli jakiś szczególnie nam się spodoba, weźmy wizytówkę,być może przyda się nam ona w przyszłości. Na pewno fają sprawę będzie też wybranie przynajmniej kilu ulubionych utworów, które zostaną odegrane na naszym ślubie. Obowiązkowo natomiast musimy wyznaczyć muzykę do zatańczenia pierwszego, najważniejszego tańca. Zdecydowanie najbardziej popularne są wolne kawałki. Jednakże tutaj nie ma żadnych ograniczeń i młode pary coraz częściej prześcigają się zarówno pod względem doboru utworów, jak i wykonaniem choreografii. Jedni stawiają na tańce tradycyjne jak chociażby walc wiedeński, inny wolą poszaleć przy bardziej dyskotekowych rytmach. Najważniejsze w tym wszystkim jest to, aby zarówno nowożeńcy, jak i reszta zgromadzonych gości dobrze się bawili. 

Liczy się dobra, weselna zabawa

Dobra zabawa jest kluczową sprawą każdego przyjęcia weselnego. Wszakże chcemy, aby wszyscy weselnicy pamiętali to wydarzenia przez jak najdłuższy czas. Zdecydowanie lepiej będzie więc zdecydować się na zatrudnienie dobrego zespołu weselnego. Kiedy już wybierzemy takie właśnie rozwiązanie, nie zapominajmy o tym,że wiele grup jest wręcz rozchwytywanych i należy zarezerwować u nich termin odpowiednio wcześnie. Organizując oprawę muzyczną w ostatniej chwili możemy trafić na mało profesjonalny zespół weselny, który nie tylko nie zorganizuje odpowiednio czasu naszym gościom, ale może nawet nie dotrwać do północy, z uwagi na zbyt duże zużycie pewnych trunków. Wbrew temu co mogłoby się wydawać, sytuacje takie nader często mają miejsce. Zanim więc wpłacimy zaliczkę, przekonajmy się co dane osoby potrafią, w końcu to od nich zależy atmosfera całego przyjęcia. Inną bardzo ważną kwestią jest także dobór własciwego repertuaru, na który oczywiście mamy wpływ, bo w końcu to my płacimy i to bardzo często spore sumy, możemy więc wymagać. Kiedy na naszym weselu przeważającą grupę gości będą stanowiły młode osoby, możemy przy doborze repertuaru pokusić się o utwory, będące najnowszymi przebojami. Dobre zespoły weselne potrafią się doskonale dostosować do takich życzeń, chętnie tez podpowiedzą różne ciekawe opcje i podpowiedzą, przy czym ludzie najlepiej się bawią. Nie zapominajmy jednak i o osobach nieco starszych, które chętniej wyjdą na parkiet przy dźwiękach nieco starszych przebojów. Ogólnie mówiąc najlepiej wszystko zrównoważyć. Nie obawiajmy się też sięgać po przeboje rodem z disco polo. Oczywiście większość naszych znajomych nie przyzna się do sympatii w stosunku do takich klimatów, jednakże ogromna większość osób świetnie się bawi przy takich piosenkach jak: „Szalona”, „Wolność” itp. Dj konta zespół weselny to czasami bardzo duży dylemat, szczególnie w sytuacji kiedy każdy grosz się dla nas liczy. Każde z tych rozwiązań wprowadzi odmienny nastrój na przyjęciu weselnym. Pierwsza opcja może nas kosztować nieco mniej, z uwagi na fakt,że dj zwykle pracuje w pojedynkę. Zespoły weselne liczą czasem nawet 6-7 osób i ich występom towarzyszy wykorzystanie wielu instrumentów, dlatego też w tym przypadku musimy się liczyć z wydatkami w granicach nawet kilku tysięcy złotych. Pamiętajmy, że im później zdecydujemy się na wynajęcie osób, którym przypadnie oprawa muzyczna przyjęciu, tym więcej możemy zapłacić. Jeśli natomiast odpowiednio wcześnie ”zaklepiemy” sobie termin, będziemy mogli negocjować w kwestii ceny.

Najważniejsze kwestie dotyczące wynajmowania zespołu weselnego

Wydawać by się mogło, że nie ma nic prostszego jak znalezienie dobrego zespołu weselnego. Jednakże wbrew temu co może się nam wydawać, nie jest to taka błaha sprawa. Przede wszystkim musimy się zastanowić na czym tak naprawdę nam należy w zespole. Jeśli chcemy aby nasze przyjęcie weselne odbywało się z tzw. „pompą” trzeba rozejrzeć się nad liczną grupą muzyków, która dysponując co najmniej kilkoma instrumentami, stworzy na sali weselnej wyjątkowy klimat. Jeśli jednak wolimy, aby uroczystości odbywały się w bardziej kameralnym stylu, duet w którym śpiewają zarówno kobieta jak i mężczyzna będzie wystarczający. Dodatkowo w tym drugim przypadku zaoszczędzimy nieco na kosztach korzystania z usług muzyków. Bardzo ważną sprawą, o jakiej nie wolno nam zapominać są terminy zespołów. Gdy zacznie się sezon ślubny, znalezienie dobrego zespołu będzie bardzo trudne. Najlepiej zacząć więc poszukiwania zaraz po tym jak ustalimy termin ślubu. Pamiętajmy także o tym, że aby nasza umowa z wykonawcami obowiązywała, musimy ja spisać. Bez niej nie będziemy mieli żadnej gwarancji, że wybrana przez nas dobra kapela pojawi się na przyjęciu weselnym. Bardzo dobrym posunięciem przy wynajmowaniu zespołu będzie również poznanie repertuaru kapeli, na zatrudnienie której zdecydowaliśmy się. Jeżeli szczególnie gustujemy w określonych piosenkach, na pewno nie będzie większego problemu z tym, aby zespół umieścił je w swoim występie, a my będziemy dzięki temu świetnie się bawili. Wtedy ulubiona muzyka grana przez orkiestrę weselną czy ta, którą praezntuje dj weselny zadowoli zarówno nad jak i słuchaczy - naszych Gości.
Przy planowaniu przyjęcia weselnego często pada pytanie co wybrać, zespół muzyczny czy DJ’a. Wybór ten wydaje się być dość trudny, ponieważ obie opcje mają swoje plusy oraz minusy.
W przypadku DJ’a, jeżeli jest również dobrym wodzirejem, to właściwie nie ma rzeczy którą mógłby popsuć. Zespół muzyczny może się zwyczajnie pomylić się grając jakiś utwór, bądź po prostu źle grać. DJ puszczając utwory w oryginalnych wersjach nie może popełnić takiego błędu. Również repertuar DJ’a jest po prostu nieskończony, natomiast orkiestra weselna jednak ma określony repertuar którego się trzyma. To bardzo częsty argument który przeważa w wyborze DJ’a, szczególnie u osób które nie chcą standardowej muzyki na swoim weselu. Oczywiście są zespoły z bardzo szerokim repertuarem, jednak jak nie byłby szeroki, to i tak nadal będzie on ograniczony.
Na pewno dużym plusem zespołów muzycznych w porównaniu z DJ’em jest to, że muzyka grana jest na żywo. Zazwyczaj taka muzyka robi o wiele lepsze wrażenie na gościach weselnych. Brzmi to wszystko po prostu lepiej. Lepiej też przy zespole muzycznym wypadają wszelkiego rodzaju zabawy weselne. Mimo wszystko w niektórych momentach dobrze jest użyć ‘żywego’ instrumentu. Często też argumentem przy wyborze między zespołem muzycznym a dj’em, jest cena wynajęcia. Wiadome jest to, że zespół to kilka osób i chociażby ze względu na to cena wynajęcia całego zespołu na wesele jest o wiele wyższa. Jednak należy spojrzeć też na to z drugiej strony. Wesele mamy zazwyczaj raz w swoim życiu. Jest to dzień który powinniśmy jak najlepiej zapamiętać. Czy warto na takim dniu oszczędzać i to na tak ważnych elementach całości jak zespół muzyczny? Myślę że odkładając pieniądze na zorganizowanie wymarzonego ślubu i wesela nie takie zachowania mamy na myśli.
Kreator stron www - przetestuj!